Kryminalne Zagadki Zielonego Świata

Działania policjantów z Wołomina prowadzone przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji, innych jednostek garnizonu warszawskiego, SPAP Warszawa, BOA KGP, CBŚP, Biuro Kryminalne KGP oraz funkcjonariuszy SG i Podlaskiego Urzędu Celno – Skarbowego, skierowane w przestępczość narkotykową, doprowadziły do zatrzymania 32 osób. Ponad 400 funkcjonariuszy przeszukało ponad 55 miejsc. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli, m. in. heroinę, kokainę, amfetaminę i marihuanę oraz pieniądze w kwocie 67 tys. zł.

Kryminalni z wołomińskiej komendy w ramach prowadzonych od dłuższego już czasu czynności operacyjnych oraz prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie śledztwa, ukierunkowanego na zwalczanie przestępczości narkotykowej na terenie garnizonu warszawskiego, rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Warszawy oraz w powiecie wołomińskim.  W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że przestępcza działalność obejmuje teren całego garnizonu warszawskiego.

Policjanci ustalili, że grupa składająca się zarówno z kobiet, jak i z mężczyzn, w różnym przedziale wiekowym, uczestniczy w nielegalnym obrocie heroiną, kokainą, marihuaną, amfetaminą i mefedronem. Dodatkowo z posiadanych informacji wynikało, że osoby zamieszane w ten proceder mogły brać również udział w dokonywaniu innych przestępstw w tym, m. in. rozbojach i wymuszeniach rozbójniczych.

Posiadając taką wiedzę, w środę w godzinach porannych blisko 400 policjantów, w tym funkcjonariusze z Wołomina, stołecznej komendy, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie, Biuro Operacji Antyterrorystycznych KGP, oraz CBŚP, Straży Granicznej i Podlaskiego Urzędu Celno – Skarbowego, przeszukali łącznie 55 miejsc na terenie garnizonu stołecznego,  w tym dwa magazyny do przechowywania narkotyków.

Zatrzymane zostały 32 osoby w wieku od 20 do 65 lat, w tym 3 kobiety. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono 3 atrapy broni krótkiej. Na terenie jednej z posesji ujawnione zostały znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m.in. heroinę, kokainę, marihuanę i amfetaminę.  Policjanci zabezpieczali także ponad 67 tys. złotych oraz wartościowe zegarki i telefony komórkowe.

Wszystkie zatrzymane osoby zostały umieszczone w policyjnych celach. Są one podejrzane o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o posiadanie ich w miejscu zamieszkania, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Już w dniu zatrzymania wobec  5 osób sąd, na wniosek Prokuratora Okręgowego  Warszawa Praga w Warszawie, zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania oraz dwa dozory policyjne, w tym jeden, z poręczeniem majątkowym na kwotę 15 tys. złotych. Ponadto wczoraj wobec kolejnych 18 osób zastosowano areszty.

Prowadzone przez funkcjonariuszy działania to dalszy ciąg realizacji sprawy,  w której już w czerwcu a następnie we wrześniu ubiegłego roku zatrzymanych zostało łącznię 51 osób, spośród których wobec 44 zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec 7 dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli wówczas, m.in. broń palną wraz z amunicją, półprodukty służące do produkcji środków odurzających oraz heroinę, kokainę i mefedron.

Śledztwo dotyczy działalności grupy przestępczej, która w okresie co najmniej od 2011 roku wprowadziła do obrotu na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego nie mniej niż 400 kg środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci heroiny, kokainy, marihuany, amfetaminy i mefedronu. Grupa ta zajmowała się również produkcją amfetaminy i marihuany. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

 

źródło: policja.pl

Policjanci z dolnośląsko – saksońskiej grupy „NYSA” ze Zgorzelca zatrzymali 36-latka, który w mieszaniu posiadał znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, a sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze dolnośląsko – saksońskiej grupy „Nysa” z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w jednym z mieszkań na terenie miasta ujawnili blisko 1500 porcji narkotyków m.in. metamfetamine i marihuane. Policjanci zabezpieczyli też specjalny namiot, walizkę z zawartością nawozów i sprzęt wykorzystywany do uprawy marihuany, a także niwelator, wagę do odmierzania działek oraz inne przedmioty mogące pochodzić z kradzieży.

W wyniku prowadzonych działań zatrzymano 36-letniego mieszkańca Zgorzelca, który już wcześniej był karany za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli także pieniądze w kwocie blisko 3.5 tys. złotych mogące pochodzić z przestępstwa.

Zgorzelecka prokuratura prowadząca śledztwo w tej sprawie przedstawiła już mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a sąd zastosował wobec 36-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawiania wolności.

 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
policja.pl

Trzy osoby zatrzymane tuż po transakcji narkotykowej, której przedmiotem było 5,5 kg marihuany, to efekt kilkumiesięcznego śledztwa policjantów CBŚP, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu d/z Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Jak wynika z ustaleń policjantów, osoby te mają związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. W domach dwóch podejrzanych dodatkowo znaleziono kokainę i sterydy.

 

Sprawę prowadzą policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Wydziału w Bielsku-Białej Zarządu w Katowicach, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu d/z Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji  Prokuratury Krajowej. Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości marihuany oraz kokainy. Z ustaleń policjantów wynika, że narkotyki trafiały głównie do odbiorców w województwie małopolskim. Według relacji śledczych, członkowie grupy przestępczej są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych.

Policjanci CBŚP przeprowadzili realizację działań w okolicach Krakowa, ponieważ uzyskali informację, że właśnie tam mogło dojść do transakcji narkotykowej. Pierwsze dwie osoby zostały zatrzymane na autostradzie. U kierowcy volkswagena policjanci znaleźli i zabezpieczyli 3,5 kg marihuany, a w jego domu ukryte były sterydy. Kolejne dwie osoby wpadły w centrum Krakowa, tu policjanci zabezpieczyli 2 kg marihuany.  Z ustaleń policjantów CBŚP wynika, że 5,5 kg narkotyku było przedmiotem transakcji dokonanej chwilę wcześniej.  O ich sprzedaż podejrzany jest Tomasz T. (37 lat), który tego samego dnia również został zatrzymany. Dodatkowo u niego w domu policjanci znaleźli kokainę. Podczas akcji zabezpieczono łącznie niemal 5,5 kg marihuany oraz kokainę, sterydy i pieniądze w różnej walucie.

W Śląskim Wydziale Prokuratury Krajowej trzech zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, Sąd Rejonowy w Krakowie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czynności prowadzonego śledztwa mają charakter rozwojowy. Obecnie prowadzone są w celu ustalenia osób uczestniczących w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz szlaków, którymi sprowadzane były narkotyki do Małopolski.

 

 

kom. Iwona Jurkiewicz, policja.pl

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Chełmie, zakończyli aktem oskarżenia śledztwo przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie są podejrzani o wprowadzanie do obrotu środków odurzających. W sprawie zatrzymano 13 osób, z czego 9 usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna będzie odpowiadać za kierowanie tą grupą.

 

Policjanci CBŚP z Chełma w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie ustalili, że na terenie Chełma i okolicznych miejscowości od połowy 2016 roku do końca stycznia 2017 roku działała zorganizowana grupa przestępcza. Jej członkowie są podejrzani o wprowadzanie  do obrotu narkotyków. Z ustaleń śledczych wynika, że jeden z podejrzanych zorganizował i prowadził nielegalną uprawę konopi, wytwarzając marihuanę, po czym przekazywał narkotyki następnym podejrzanym, w celu dalszej dystrybucji. Jak ustalono ten mężczyzna mógł wytworzyć co najmniej 15 kg środków odurzających, po sprzedaży czego mógł osiągnął zysk w wysokości około 130 tys. zł.

Do sprawy zatrzymano 13 osób, z czego 9 usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a 1 kierowanie tą grupą. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas czynności policjanci zabezpieczyli marihuanę.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd tymczasowo aresztował 10 podejrzanych, 3 osób zostało objętych dozorami policyjnymi oraz dwa poręczenia majątkowe. Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono ponad 113 tys. zł. Te pieniądze ukryte były w samochodzie podejrzanego o kierowanie grupą.

Prokurator Rejonowy w Chełmie zakończył śledztwo przeciwko członkom tej grupy aktem oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowego w Lublinie.

 

źródło: policja.pl

16 Grudnia Katowiccy policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie środków odurzających mężczyznę. Ich podejrzenie wzbudził unoszący się wokół aromat palonych konopi indyjskich.

Jest wtorek, późne popołudnie – ok. godziny 18 – młody mężczyzna w wieku 32 lat spokojnie spacerując po Parku Hallera, postanowił zwyczajnie urozmaicić wieczorny relaks o zielonego dymka, którego tak bardzo cenimy sobie jako znakomity dodatek relaksacyjny.

Spacerując parkowymi alejkami, zaciągał się i wypuszczał aromatyczny, gęsty dym, nikomu nie wadząc i nie wzbudzając żadnych negatywnych podejrzeń.

W pobliżu rejonu, gdzie znajduje się dąbrowski park wodny swój, odbywał się rutynowy, policyjny patrol. Gdy policjanci przecinali parkowe alejki, zauważyli idącego z naprzeciwka mężczyznę, który zachowywał się normalnie i pewnie podążał w ich kierunku. Kiedy mężczyzna minął patrol, policjanci wyczuli znajomą woń marihuany. Natychmiast przystąpili do legitymowania i przeszukania mieszkańca Sosnowca.

Śledczy po zbadaniu substancji potwierdzili, że jest to marihuana. Towar został zabezpieczony a mężczyzna zatrzymany, aktualnie oczekuję na finał swojej przygody, o którym zadecyduje sąd.

Kolejny raz polski status prawny dotyczący posiadania nawet nieznacznych ilości marihuany na własny użytek, skutkuje zagrożeniem pozbawienia wolności i nabrudzeniu w papierach zwykłego obywatela, który nie robiąc nikomu krzywdy , chciał tylko oddać się uwielbianej przez siebie przyjemności w otoczeniu natury.

 

Skuteczna praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza gorzowskich policjantów pozwoliły na zatrzymanie i aresztowanie dilera narkotykowego. 38-latek zatrzymany przez pododdział antyterrorystyczny usłyszał łącznie pięć zarzutów i od stycznia 2017 roku przebywa w areszcie. Dzięki żmudnej pracy funkcjonariuszy zatrzymano w tej sprawie ponad 30 osób, które odpowiedzą przed sądem za przestępstwa narkotykowe.

Na przełomie 2016 i 2017 roku gorzowscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością narkotykową prowadzili działania operacyjne w związku z podejrzeniem handlu narkotykami przez jednego z mieszkańców Kostrzyna nad Odrą. Według informacji Policji 38-latek miał rozprowadzać i uczestniczyć w obrocie znacznych ilości marihuany, amfetaminy i innych środków odurzających.

Szczegółowa analiza pracy funkcjonariuszy, poprzedzona żmudnymi działaniami dochodzeniowo-śledczymi, operacyjnymi oraz szeregiem innych czynności wymagających zaangażowania policjantów wielu wydziałów pozwoliła na przełomowe wnioski. Te dały podstawę do zatrzymania 38-letniego dilera. W efekcie 23 stycznia 2017 roku gorzowscy policjanci wspierani przez antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali w jednym z mieszkań Kostrzyna nad Odrą mężczyznę, który podczas zatrzymania posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Dalsze czynności procesowe dały policjantom możliwość przedstawienia 38-latkowi łącznie 5 zarzutów: za udzielanie środków odurzających innym osobom, posiadanie znacznych ilości narkotyków, a także wprowadzanie ich do obrotu oraz przygotowanie do wprowadzenia. Tych przestępstw mężczyzna dopuścił się już wcześniej co wiązało się z tym, że będzie on odpowiadał w warunkach recydywy. Dodatkowo 38-latek usłyszał zarzut „prania brudnych pieniędzy” uzyskanych w wyniku przestępstw narkotykowych. Za popełnione czyny grozi mu nawet 13 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu w styczniu 2017 roku mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Na tym jednak gorzowscy policjanci nie poprzestali. Dalsza praca dochodzeniowo-śledcza i skuteczne działania operacyjne w tej sprawie pozwoliły funkcjonariuszom na kolejne istotne ustalenia. Wynikało z nich, że „klientami” 38-latka mogło być nawet kilkadziesiąt osób. Policjanci dołożyli wszelkich starań aby poniosły one konsekwencje popełnionego przestępstwa jakim jest posiadanie narkotyków. W efekcie, przez blisko cały 2017 rok, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim docierali do osób mających związek z tą sprawą. Ponad 30 Lubuszan usłyszało zarzuty, z których będą tłumaczyć się przed sądem.

W sprawie tej intensywne czynności wykonali policjanci z Komendy Miejskiej oraz Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim. Akt oskarżenia został już skierowany do Sądu.

 

 

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek
Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu współdziałając z innymi policjantami dolnośląskiej komendy przeprowadzili na przełomie roku szereg czynności wymierzonych przeciwko osobom zajmującym się handlem środkami odurzającymi.

Efektem tych działań było zatrzymanie na terenie województwa 3 mężczyzn podejrzanych o tego typu czyny i zabezpieczenie w sumie blisko 2,3 kg substancji odurzających, wśród których była amfetamina, metamfetamina i marihuana.

 

W jednej z prowadzonych spraw policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który podejrzany jest o handel i posiadanie narkotyków. Okazało się, że 26-letni wrocławianin w miejscu pracy i zamieszkania, a także samochodzie posiada znaczne ilości środków odurzających oraz przedmioty wskazujące o obrocie nielegalnymi substancjami. W sumie funkcjonariusze ujawnili w tej sprawie ponad 1 kg środków psychoaktywnych, wśród których była m.in. amfetamina, metamfetamina. Ponadto zabezpieczono wagę do porcjowania narkotyków, kilkadziesiąt woreczków strunowych.

Kolejna realizacja to efekt współdziałania ze sobą policjantów dolnośląskiej komendy z pionu antynarkotykowego, Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, Cyberprzestępczości i Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przy wsparciu oddziału antyterrorystycznego. W tych czynnościach prowadzonych na szeroką skalę uczestniczyło ponad 50-ciu funkcjonariuszy, którzy sprawdzili 7 miejsc zamieszkania osób podejrzewanych o posiadanie i obrót środkami odurzającymi. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn z powiatu średzkiego w wieku 24 i 35 lat. W miejscach zamieszkania oraz ich samochodach ujawniono ponad 1,2 kg marihuany. Zabezpieczono również wagę elektroniczną, 8 telefonów komórkowych, oraz zapiski świadczące o sprzedaży nielegalnych substancji.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności obu tych spraw, które nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Oławie i Środzie Śląskiej.

Sąd wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie wobec 26-letniego mężczyzny na 3 miesiące. Zatrzymanym za czyny, o które są podejrzani może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(KWP we Wrocławiu / kp)
policja.pl

 

GORZÓW WLKP: policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i uprawę narkotyków. Skuteczna praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła ustalić miejsca plantacji, zabezpieczyć ponad kilogram marihuany oraz przedstawić zarzuty mężczyznom zajmującym się nielegalnym procederem.

 

Codzienna praca gorzowskich policjantów polega na zapewnianiu szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańcom całego powiatu. Jednym z aspektów tej pracy jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Tym zajmują się funkcjonariusze z Wydziału Do Walki z Przestępczością Narkotykową, którzy w środę (3 stycznia) rozwikłali kolejną sprawę.

Operacyjne działania policjantów pozwoliły im ustalić adres, pod którym mogła znajdować się plantacja marihuany. Funkcjonariusze sprawdzili swoje informacje i w jednym z gorzowskich mieszkań ujawnili ponad 30 krzewów konopi indyjskich. Zatrzymali także 37-latka, który na co dzień przebywał pod tym adresem.

Jeszcze tego samego dnia policjanci dotarli do kolejnej osoby, która miał zamieszkiwać wspólnie z 37-letnim mężczyzną. Szybkie działanie kryminalnych pozwoliło na zatrzymanie 67-latka przy jednym z gorzowskich marketów. Ten podczas zatrzymania posiadał przy sobie słoik z marihuaną.

Zatrzymanie obu mężczyzn i przeprowadzenie z nimi dalszych czynności procesowych pozwoliło ustalić adres, pod którym miała znajdować się jeszcze jedna plantacja narkotyków. Tym razem funkcjonariusze przeszukali posesję w powiecie strzelecko-drezdeneckim, gdzie znaleźli ponad 1 kilogram marihuany oraz sprzęt mogący służyć do jej uprawy.

Zebrany przez gorzowskich policjantów materiał dowodowy w tej sprawie wystarczył aby przedstawić mężczyznom zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Obaj odpowiedzą za przestępstwa z art. 62 ust.1 oraz 63 ust. 1, które popełnili wspólnie i w porozumieniu. Natomiast 67-latek odpowie także za przestępstwo z art. 62 ust. 2.

 

Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii:

Art. 62:

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10

Art. 63:

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Policjanci z Głogowa, jak zawsze w okresie zimowym, prowadzili kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Tym razem z mężczyznami przebywał także 29-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, posiadający stałe miejsce zamieszkania, który miał narkotyki. W trakcie czynności potwierdzono, że jest to marihuana. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających, a podczas przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli również pistolet. Obecnie trwa sprawdzanie czy posiadał go zgodne z prawem.

 

Zwykła, codzienna kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych, prowadzona przez policjantów Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, tym razem przyniosła nieoczekiwany efekt. 29-letni mieszkaniec powiatu, posiadający stałe miejsce zamieszkania, ale przebywający razem z bezdomnymi, miał przy sobie środki odurzające.

Działania funkcjonariuszy doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia w jego mieszkaniu kolejnych substancji zabronionych prawem. Łącznie zabezpieczono 40 porcji marihuany. Policjanci natrafili również na broń, był to pistolet niewiadomego pochodzenia. Został zatrzymany i zabezpieczony.

Obecnie trwa sprawdzanie legalności posiadania tego typu broni przez zatrzymanego.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków i grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Policjanci z powiatu wołowskiego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w jego mieszkaniu znaleźli ukrytą w specjalnym namiocie uprawę konopi. Policjanci zabezpieczyli także urządzenia do uprawy tej rośliny. Zatrzymany odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym otrzymali zgłoszenie o dziwnym i agresywnym zachowaniu młodego mężczyzny. Miał on krzyczeć i kopać przedmioty idąc ulicą. Po podjęciu interwencji, świadkowie zdarzenia, wskazali policjantom miejsce gdzie może on mieszkać. W obawie o jego zdrowie policjanci pojechali sprawdzić całą sytuację. Młody mężczyzna w dalszym ciągu był wyraźnie pobudzony, nietrzeźwy i agresywny również w stosunku do policjantów. W wyniku podjętych na miejscu działań w jednym z pokoi mieszkania 29-latka funkcjonariusze ujawnili trzy krzewy marihuany oraz sprzęt do jej uprawy.

W związku z tym mundurowi zatrzymali podejrzanego oraz zabezpieczyli sadzonki i urządzenia służące do uprawy tych roślin.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także to czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Za uprawę i posiadanie marihuany grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Wołowie

Ostatnie artykuły

Weednews.pl - portal konopny | marihuana | konopie | medyczna marihuana
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.